Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Trump: Moja wypowiedź dotyczšca Korei Płn. mogła być nie dość ostra

AFP
Prezydent Donald Trump oœwiadczył w czwartek, że jego wypowiedŸ o reakcji USA na dalsze prowokacje Korei Północnej mogła być "nie doœć ostra".

We wtorek Trump zapowiedział, że jeœli Korea Północna będzie dalej grozić Stanom Zjednoczonym, to spotka jš "ogień i gniew, jakich œwiat nigdy nie widział". Amerykańscy ustawodawcy krytycznie przyjęli te ostre słowa.

W czwartek Trump odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarzy, czy USA rozważajš prewencyjne uderzenie militarne; oœwiadczył, że jego administracja nigdy nie wypowiada się w takich sprawach publicznie.

Prezydent ostrzegł, że jeœli Korea Północna "nie weŸmie się w garœć", popadnie w kłopoty, jakich kiedykolwiek doœwiadczyło niewiele krajów. Dodał, że USA "oczywiœcie" zawsze biorš pod uwagę negocjacje z Koreš Północnš, ale że negocjacje z tym krajem kończyły się fiaskiem przez ostatnie 25 lat.

Swoim poprzednikom Trump zarzucił, że nie zajęli się skutecznie problemem północnokoreańskim.

Nawišzujšc do północnokoreańskich gróŸb zaatakowania Guamu, Trump powiedział, że gdyby Korea Północna poczyniła jakiekolwiek kroki, "by choćby pomyœleć o ataku, miałaby powody do obaw".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL