Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Michał Kamiński: Andrzej Duda wie, że każda władza mija

Fotorzepa, Robert Gardziński
Michał Kamiński mówišc o konflikcie na linii MON - Pałac Prezydencki powiedział, że Andrzej Duda ma inne spojrzenie na politykę od parlamentarzystów PiS.

We wtorek BBN poinformował, że postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy 15 sierpnia w Œwięto Wojska Polskiego nie zostanš wręczone nominacje generalskie. Decyzję prezydent uzasadniał trwajšcymi pracami nad reformš systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi oraz brakiem uzgodnień w tej kwestii.

- Mam wrażenie, że pan prezydent Andrzej Duda zdaje sobie sprawę, że każda władza mija (…). Wie, że kiedyœ przyjdš inni. On chce się wpisać - jak mniemam - w taki normalny dyskurs polityczny, w którym się nie zgadzamy, ale pewien interes państwa jest poza sporem - ocenił w TVN24 Michał Kamiński.

Jego zdaniem ekipa Antoniego Macierewicza i prezes Jarosław Kaczyński uważajš, że to będzie "tysišcletnia IV RP".

- Zarówno to weto prezydenta wobec ustaw sšdowniczych, jak i teraz "weto" - w cudzysłowie - co do nominacji generalskich, bierze się z tej różnicy w filozofii - dodał.

- W tej sprawie bardzo mocno trzymam kciuki za pana prezydenta, żeby wytrwał w swojej - mam nadzieję - mocnej postawie - powiedział Adam Szłapka z Nowoczesnej.

- Władza wykonawcza jest rozbita między dwa oœrodki - prezydencki i rzšdowy. Szczególnie w obszarze bezpieczeństwa jest generalna kompetencja przydana prezydentowi, natomiast takie realne uprawnienia pozostajš w rzšdzie. Tu niewštpliwie należałoby wrócić do dyskusji o zmianie konstytucji, żeby to wyjaœnić jednoznacznie jednemu lub drugiemu oœrodkowi - mówił Marcin Horała z PiS.

Więcej: TVN24

 

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL