Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Premier Szydło z prezydentem Niemiec m.in. o przyszłości UE

PAP/Radek Pietruszka
Stosunki dwustronne i kwestie europejskie w kontekœcie przyszłoœci UE to tematy pištkowej rozmowy w Warszawie premier Beaty Szydło i prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera - podała kancelaria premier.

Jak podkreœlono w komunikacie na stronie internetowej, szefowa polskiego rzšdu rozmawiała ze Steinmeierem o aktualnych polsko-niemieckich sprawach bilateralnych. "Spotkanie było także okazjš do omówienia bieżšcych kwestii europejskich, m.in. w kontekœcie przyszłoœci Wspólnoty" - czytamy.

Według kancelarii premiera strona polska poruszyła także tematykę polityki wschodniej, relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz praw Polaków w Niemczech.

Jest to pierwsza oficjalna wizyta Steinmeiera i jego małżonki Elke Buedenbender w Polsce po jego zaprzysiężeniu w marcu tego roku na urzšd prezydenta Niemiec.

Niemiecki prezydent rozmawiał w pištek w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudš. Rozmowy prezydentów dotyczyły relacji polsko-niemieckich, spraw europejskich, Brexitu, rozwišzania konfliktu na Ukrainie, mniejszoœci polskiej w Niemczech oraz Trójkšta Weimarskiego.

Steinmeier z Andrzejem Dudš po południu wzišł także udział w VIII Warszawskich Targach Ksišżki.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL