Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

"Daily Mail" zapłaci Melanii Trump odszkodowanie za nieprawdziwy artykuł

Melania Trump
AFP
Brytyjski tabloid "Daily Mail" zgodził się w œrodę zapłacić amerykańskiej pierwszej damie Melanii Trump nieokreœlonš sumę i przeprosił za opublikowanie fałszywych informacji o tym, jakoby usługi, które oferowała w latach 90. "wykraczały poza zwykły modeling".

46-letnia żona Donalda Trumpa pozwała wydawcę "Daily Mail" w Wielkiej Brytanii, a w lutym także Mail Media Inc. w Nowym Jorku z powodu tekstu z sierpnia 2016 roku. Zażšdała 150 milionów dolarów odszkodowania, argumentujšc, że artykuł zaszkodził jej reputacji i że z jego powodu straciła szansę na zarobienie milionów dolarów. 

Według osoby powišzanej z tš sprawš, na którš powołuje się agencja Reutera, ugoda jest warta niecałe 3 mln dolarów. 

Obie strony opublikowały wspólne oœwiadczenie, w którym ogłosiły, że tabloid wycofuje nieprawdziwy artykuł, wypłaci Melanii Trump odszkodowanie i pokryje koszty obsługi prawnej. Nie podano, o jakš sumę chodzi. 

W ramach ugody gazeta opublikowała przeprosiny na swym portalu. "Artykuł z 20 sierpnia 2016 roku na temat Melanii Trump (...) kwestionował charakter jej pracy jako profesjonalnej modelki i powielał twierdzenia, że oferowała ona usługi, które wykraczały poza zwykły modeling. (...) Przyznajemy, że te twierdzenia na temat pani Trump nie sš prawdziwe i wycofujemy je" - napisano. 

W sierpniu 2016 roku, w œrodku kampanii przed wyborami w USA, w których mšż Melanii był republikańskim kandydatem na prezydenta, tabloid napisał, powołujšc się na jedno z pism w Słowenii, że agencja modelek, z którš Trump współpracowała w latach 90., zajmowała się również biznesem "pań do towarzystwa". Agencja miała poœredniczyć w nawišzywaniu kontaktów między zamożnymi klientami i kobietami œwiadczšcymi usługi seksualne. Dziesięć dni póŸniej tabloid oœwiadczył, że nie dysponuje żadnymi dowodami na prawdziwoœć tych informacji. 

Reprezentujšcy w sšdzie obecnš pierwszš damę John Kelly oœwiadczył, że te insynuacje "uderzyły w godnoœć osobistš" jego klientki. Z kolei adwokat wydawcy "Daily Mail" Catrin Evans powiedziała podczas przesłuchania przed Wysokim Trybunałem (High Court) w Londynie, że firmie zależy na "wyjaœnieniu sprawy i chce przeprosić powódkę za wszelkie cierpienia i zakłopotanie spowodowane przez artykuł". 

Melania Trump, która obecnie zajmuje się produkcjš i reklamš biżuterii, jest z pochodzenia Słowenkš. W latach 90. przyjechała do USA, gdzie w 2005 roku wyszła za mšż za obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL