Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Polityka

Ryszard Kalisz: Rząd jest świadomy, że łamie konstytucję

Ryszard Kalisz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wczoraj minęło 20 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe Konstytucji RP. Zdaniem Ryszarda Kalisza obecni rządzący mają świadomość, że konstytucja jest przez nich łamana.

Konstytucja została uchwalona 2 kwietnia 1997 r.; 25 maja odbyło się referendum konstytucyjne, w którym za nową ustawą zasadniczą było 52,71 proc. głosujących; 45,89 proc. było przeciw, frekwencja wyniosła 42,86 proc. 16 lipca konstytucję podpisał prezydent Aleksander Kwaśniewski. Konstytucja weszła w życie 17 października 1997 r.

- Najprawdopodobniej wśród rządzących jest świadomość, że oni tę konstytucje łamią - mówił w TVN24 Ryszard Kalisz. Były szef kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego wymienił w tym miejscu m.in. kwestię Trybunału Konstytucyjnego i sędziów w nim zasiadających. 

- Mamy do czynienia z ludźmi, którzy muszą mieć pełną świadomość, że naruszają prawo, a w szczególności naruszają przepisy konstytucji - ocenił. - Trudno, żeby dzisiaj świętowali 20-lecie. Na szczęście świętują obywatele w wielu miejscach (...). Obywatele pamiętają o konstytucji i są po 20 latach z niej dumni, bo to jest naprawdę dobra konstytucja - dodał.

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL