Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Ryszard Kalisz: Rzšd jest świadomy, że łamie konstytucję

Ryszard Kalisz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wczoraj minęło 20 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe Konstytucji RP. Zdaniem Ryszarda Kalisza obecni rzšdzšcy majš œwiadomoœć, że konstytucja jest przez nich łamana.

Konstytucja została uchwalona 2 kwietnia 1997 r.; 25 maja odbyło się referendum konstytucyjne, w którym za nowš ustawš zasadniczš było 52,71 proc. głosujšcych; 45,89 proc. było przeciw, frekwencja wyniosła 42,86 proc. 16 lipca konstytucję podpisał prezydent Aleksander Kwaœniewski. Konstytucja weszła w życie 17 paŸdziernika 1997 r.

- Najprawdopodobniej wœród rzšdzšcych jest œwiadomoœć, że oni tę konstytucje łamiš - mówił w TVN24 Ryszard Kalisz. Były szef kancelarii Aleksandra Kwaœniewskiego wymienił w tym miejscu m.in. kwestię Trybunału Konstytucyjnego i sędziów w nim zasiadajšcych. 

- Mamy do czynienia z ludŸmi, którzy muszš mieć pełnš œwiadomoœć, że naruszajš prawo, a w szczególnoœci naruszajš przepisy konstytucji - ocenił. - Trudno, żeby dzisiaj œwiętowali 20-lecie. Na szczęœcie œwiętujš obywatele w wielu miejscach (...). Obywatele pamiętajš o konstytucji i sš po 20 latach z niej dumni, bo to jest naprawdę dobra konstytucja - dodał.

Więcej: TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL