Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Donald Trump odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarzowi CNN

AFP
Donald Trump, który wystšpił na konferencji prasowej, nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera telewizji CNN. Nazwał tę telewizję "oszukańczymi wiadomoœciami" (fake news), a portal Buzzfeed "żałosnš stertš œmieci".

CNN podał informację o tym, że w zeszłym tygodniu szefowie agencji wywiadowczych USA powiedzieli Trumpowi o niezweryfikowanym raporcie na temat kompromitujšcych go materiałów, jakie rzekomo zbiera Rosja. Także Buzzfeed obszernie o tym informował i opublikował w całoœci ów raport.

Gdy reporter CNN Jim Acosta po raz kolejny próbował zadać Trumpowi pytanie, prezydent elekt powiedział mu: - Nie ty, nie ty. Twoja organizacja jest okropna, nie zamierzam pozwolić ci zadać pytania.

Acosta zareagował słowami: - Panie prezydencie elekcie, to niestosowne.

W telewizji CNN powiedział póŸniej, że rzecznik Trumpa, Sean Spicer, zagroził, że każe go wyrzucić z sali, jeœli będzie nadal próbował zadać pytanie. Chwilę póŸniej Trump nazwał portal Buzzfeed "żałosnš stertš œmieci" i zagroził mu "konsekwencjami".

Prezydent elekt zdecydowanie odrzucił doniesienia o zbieraniu przez Rosję kompromitujšcych go materiałów. Uznał je za "fałszywe doniesienia" sfabrykowane przez "chorych ludzi".

Po konferencji Trumpa CNN zapewniła w oœwiadczeniu, że jej relacja była wyważona i udokumentowana i zdecydowanie różniła się od opublikowania przez Buzzfeed niezweryfikowanego raportu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL