Profesor Strzembosz komentuje zachowanie Ziobry dot. TK

aktualizacja: 27.03.2016, 07:05
Były prezes SN Adam Strzembosz
Były prezes SN Adam Strzembosz
Foto: Fotorzepa, Darek Golik

- To dziwne, że magister prawa uważa, że jest mądrzejszy tylko dlatego, że zajmuje stanowisko ministra sprawiedliwości, od najwyższych autorytetów prawnych w naszym kraju – Adam Strzembosz w Radiu Zet drwił z ministra Zbigniewa Ziobry i jego ekspertów.

REDAKCJA POLECA

Były prezes Sądu Najwyższego wypomniał Zbigniewowi Ziobrze , że „nie ma ani wielkiego doświadczenia praktycznego, ani osiągnięć naukowych” i ocenił ekspertów, na których powołuje się minister sprawiedliwości, odmawiając publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

– Boję się, że jest absolutnie odosobniony w swoich sądach – powiedział Strzembosz o profesorze Banaszku, który w ekspertyzie dla Ziobry napisał, że „premier nie może opublikować wyroku, złamałaby konstytucję”.

Więcej na stronie Radia Zet

Czytaj także: Strzembosz uważa, że pora kończyć lustrację

Komentarz dnia
Żródło: Radio ZET

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE