Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Holland: PiS podziela wartości Putina

PAP, Leszek Szymański
Uczestnicy demonstracji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji broniš swoich interesów w patriotycznym sensie - mówiła w TVN24 reżyser Agnieszka Holland.

W wielu polskich miastach, a także m.in. w Berlinie, Londynie i Pradze odbyły się 9 stycznia organizowane przez KOD demonstracje pod hasłem "Wolne Media". Ich uczestnicy protestowali przeciwko upolitycznieniu mediów publicznych, którego - ich zdaniem - dokonuje PiS, czego wyrazem jest powierzenie fotela prezesa TVP Jackowi Kurskiemu.

Czytaj także: Demonstracje KOD w obronie wolnych mediów

Holland, która uczestniczyła w demonstracji w Warszawie przekonywała, że osoby demonstrujšce wraz z KOD "nie broniš swojego koryta", lecz wychodzš na ulice w trosce o Polskę.  Jej zdaniem demonstracje nie będš słabnšć. - Polacy majš obowišzek demonstrować poza parlamentem swoje poglšdy, czy swoje zaniepokojenie - przekonywała dodajšc, że uliczne demonstracje majš racje bytu ponieważ w parlamencie opozycja jest "kneblowana".

Mówišc o członkach demonstracji organizowanych przez KOD reżyser zwróciła uwagę, że łšczy ich "przywišzanie do wolnej, demokratycznej Polski". PiS-owi zarzuciła, że podziela wartoœci, które "reprezentuje Putin" w zwišzku z czym Polska "dryfuje w stronę autorytaryzmu". 

Nowego prezesa TVP Holland okreœliła mianem "komisarza politycznego". Przekonywała również, że nie było wcale tak, iż PO "przejęła media publiczne", bo - jak stwierdziła - "przez 4 lata nadal rzšdziła nimi koalicja PiS, LPR, Samoobrona, potem we współpracy z SLD". Jej zdaniem Donald Tusk, w czasie, gdy kierował rzšdem, nie przywišzywał dużej wagi do mediów publicznych.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL