Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Pogoda

W nocy burze z gradem w województwie kujawsko-pomorskim

Żołnierze 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia usuwajš wiatrołomy, pod odbudowę linii œredniego i niskiego napięcia w miejscowoœci Wšwelno w województwie kujawsko-pomorskim
PAP/ Tytus Żmijewski
W nocy nad województwem kujawsko-pomorskim ponownie mogš przejœć burze z gradem. Porywy wiatru mogš sięgać 100 km/h. Taki stan może potrwać do godz. 5.00 rano. Informację o ostrzeżeniu meteorologicznym przekazało Wojewódzkie Centrum Zarzšdzania Kryzysowego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej okreœla prawdopodobieństwo takich zjawisk w Kujawsko-pomorskiem w nocy z pištku na sobotę na 80 proc. Burzom mogš lokalnie towarzyszyć opady gradu lub przelotne opady deszczu o wysokoœci od 10 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Stopień zagrożenia okreœlony w ostrzeżeniu wynosi 1.

Województwo nadal zmaga się ze skutkami ubiegłotygodniowej nawałnicy, która przeszła nad regionem. W jej wyniku osiem osób w regionie zostało rannych, zniszczeniu uległo ok. 2,5 tys. domów i 8 tys. ha lasów, 110 tys. odbiorców zostało pozbawionych pršdu. Nadal nie ma go ponad 3,6 tys. odbiorców. Najbardziej ucierpiały powiaty tucholski, sępoleński, nakielski, żniński, bydgoski, a częœciowo też inowrocławski i radziejowski.

W pištek dowódca Wojskowej Grupy Zadaniowej Bydgoszcz, która pracuje w Wšwelnie w gminie Soœno w powiecie sępoleńskim, kpt. Sebastian Dylšg powiedział PAP, że w przypadku kolejnych opadów deszczu mogš się w tym terenie pojawić bagniste obszary, co będzie oznaczało koniecznoœć zrezygnowania z ciężkiego sprzętu i korzystania jedynie z siły fizycznej żołnierzy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL