PIT od najmu: żona doniosła na męża i sama musi zapłacić podatek

aktualizacja: 17.07.2015, 07:55
Foto: 123RF

To, że umowa najmu przez kłótnię małżeńską jest nieważna na gruncie prawa rodzinnego, nie oznacza jeszcze, że fiskus nie dostanie od niej PIT.

Brudy lepiej prać we własnym domu. Zwłaszcza angażowanie w kłótnię małżeńską skarbówki może się skończyć katastrofą. Przekonała się o tym kobieta, gdy przy pomocy urzędu skarbowego chciała wyrównać rachunki z mężem, który bez jej zgody wynajmował ich wspólne mieszkanie.

Uprzejmie informuję

Sprawa dotyczyła zysków z wynajmowanego lokalu. Dorobkowe lokum mąż wynajął za plecami żony. Umowę zgłosił oficjalnie do urzędu skarbowego, złożył oświadczenie o wyborze ryczałtu. Na czterech studentach w 2010 r. dorobił prawie 13 tys. zł.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE