Od ciężarówki z L należy się podatek od środków transportu

aktualizacja: 07.09.2017, 07:50
Foto: Fotorzepa/Jakub Ostałowski

Pojazdy do nauki jazdy, choć dodatkowo wyposażone, nie mają charakteru specjalnego i nie są zwolnione z daniny od środków transportowych.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną podatnika, który spierał się z samorządową skarbówką o zwolnienie z podatku od środków transportowych za lata 2009–2013.

Mężczyzna był właścicielem kilkunastu pojazdów – ciężarówek, autobusów i naczep, które służyły do nauki jazdy. Uważał, że nie są one środkami transportowymi i nie podlegają opodatkowaniu, bo służą wyłącznie celom dydaktyczno-szkoleniowym.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE