Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Kuczyński: Czuję się winny, że rzšdzi PiS

Unia Demokratyczna to była stara, dobra marka – mówi Waldemar Kuczyński (z prawej). Uœmiech jej szefa, Tadeusza Mazowieckiego zdaje się to potwierdzać
Archiwum Rzeczpospolitej
Waldemar Kuczyński, minister w rzšdzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca w rzšdzie Jerzego Buzka | Reformy, które przeprowadzał rzšd Buzka, były ustalane na zasadzie wrzutek. Ktoœ przychodził i mówił: „Jerzy, może to". I premier mówił: „Dobrze". Gdyby ktoœ nad tym panował, to rozłożyłby je w czasie.

"Plus Minus": Jest pan bardzo aktywnym komentatorem politycznym. Czy to forma rekompensaty za fakt, że nie jest pan już czynnym politykiem?

Waldemar Kuczyński, minister w rzšdzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca w rzšdzie Jerzego Buzka:
Nie. Aktywna polityka to nie moja pasja, nie muszę jej sobie rekompensować. Jestem publicystš i chyba kronikarzem. Niemal wszystkie z moich oœmiu ksišżek sš zapisem czasu. Od 20 lat prowadzę pisane ręcznie kroniki rodzinne.

Ale w sieci nie pisze pan o sprawach rodzinnych, tylko o polityce.


To wišże się z pojawieniem PiS. 50 lat przeżyłem w reżimach, które odbierały mi wolnoœć – w hitlerowskim, póŸniej w PRL. W PiS dostrzegłem siłę zagrażajšcš mojej wolnoœci odzyskanej w 1989 roku. I nie chodzi o partię, a o przywódcę, Jarosława Kaczyńskiego, człowieka dziwnego, podejrzliwego, nieuznajšcego zwierzchnictwa nad sobš i partnerstwa. To talent, ale zły.

Miał pan jakieœ osobiste doœwiadczenia z Kaczyńskim, które u...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL