Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Antonio Socci: Franciszek wywołał zgorszenie

Papież Franciszek
AFP
Antonio Socci: Kiedy Bergoglio został wybrany na papieża, byłem w euforii. Miałem ogromnš nadzieję, że uczyni Koœciół skromniejszym, uporzšdkuje i zdyscyplinuje kurię. Tymczasem do tej pory dokonuje niemal wyłšcznie dzieła zniszczenia.

"Plus Minus": Niedawno w Watykanie zakończył się synod poœwięcony rodzinie. Najbardziej kontrowersyjnš kwestiš była komunia dla osób, które zawarły œlub koœcielny, ale rozwiodły się i żyjš teraz w nowych zwišzkach. Obie strony sporu odtršbiły zwycięstwo. Czy może już niebawem rozwodnicy będš mogli przystępować do komunii œwiętej?

 

Antonio Socci: Ależ przegłosowany dokument końcowy, Relatio finalis, niczego takiego nie mówi! Wręcz przeciwnie. Grupa innowatorów, głównie biskupów niemieckich, sponsorowana przez papieża, poniosła klęskę. Dokument mówi o utrzymaniu w tej kwestii dotychczasowych norm i o pełniejszym uczestnictwie takich osób w życiu Koœcioła, opieki nad nimi. I to mimo że, aby przeforsować tę innowację, dopuszczono się kilku manipulacji.

 

Kto i jak manipulował?W lutym 2014 r. na życzenie papieża na konsystorzu poœwięconym rodzinie wprowadzenie wygłosił kardynał Walter Kasper, który zasugerował, by pod pewnymi ...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL