Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Witold Waszczykowski: Jestem jastrzębiem o gołębim sercu

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Rosjanie praktycznie najechali Synaj, złożyli szczštki samolotu, ustalili, że został zestrzelony, a na czarnych skrzynkach sš szumy, które œwiadczš o tym, że mogła wybuchnšć bomba. My tego w Smoleńsku nie zrobiliœmy i płacimy za to cenę - mówi Witold Waszczykowski, kandydat na ministra spraw zagranicznych

Plus Minus: Będzie rzeŸ ambasadorów?

Absolutnie nie, dyplomacja nie znosi rewolucji.

Dziesięć lat temu PiS odwołało kilkunastu ambasadorów.

Minister Stefan Meller zrobił im taki prezent na Gwiazdkę, o czym się dowiedziałem z prasy, a potem słyszałem, że to ja za tym stałem.

Ale to pan mówił Tomaszowi Arabskiemu, że jego odwołanie z Madrytu będzie pierwszš decyzjš nowego ministra.

Mogę to powtórzyć, zdania nie zmieniłem. Jest powszechne oczekiwanie, by ktoœ taki jak Tomasz Arabski nie był dłużej ambasadorem Rzeczypospolitej. Jego postępowanie w sprawie wizyty w Smoleńsku i po katastrofie całkowicie go dyskwalifikuje. Ale to oceny posła.

Krytykował pan też mocno powołanie rzecznika MSZ i byłego dziennikarza „Wyborczej" Marcina Bosackiego na ambasadora w Kanadzie.

Bo nie uważam, żebyœmy dziœ, po 25 latach wolnej Polski, musieli sięgać przy obsadzaniu stanowisk ambasadorów po niedoœwiadczonych dziennikarzy. Niemniej Bosacki jest ambasadorem od d...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL