Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Patryk Vega, czyli Bareja III Rzeczypospolitej

EAST NEWS
Można odnieœć wrażenie, że im bardziej Patryk Vega jest krytykowany przez znawców kina, tym chętniej Polacy chodzš na jego filmy. Czym enfant terrible polskiej kinematografii tak bardzo uwodzi widzów?

Po trzech tygodniach od premiery „Botoks" najnowszy film Patryka Vegi obejrzało w kinach ponad 1,8 mln widzów – co czyni z niego najchętniej oglšdany polski film w 2017 r. i co prawdopodobnie zapewni mu też palmę pierwszeństwa w całym roku.

A przecież chodzi o obraz, o którym Karolina Korwin-Piotrowska napisała, że powinien nosić tytuł „Martwica mózgu" i że aktorzy zaangażowani przez Vegę powinni mieć artystycznego kaca. „Jeœli mało wam tabloidów, mentalnego bruku, krzyczšcych tytułów, płytkoœci emocji i informacji, dosłownoœci opowiadanej grubš kreskš, bez chwili na jakškolwiek refleksję, na włšczenie funkcji myœlenia w mózgu, to jest film dla was" – przekonywała. „Botoks to taki wielki worek z foli bšbelkowej, który wypchany jest do granic możliwoœci wszystkim tym, co najgorsze. Patryk Vega w swoim nowym filmie realizuje bowiem po kolei historie z tabloidów, chociaż nie ma tam nikogo, kto nie œpi, bo trzyma kredens. Zresztš ...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL