Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terlikowski o próbach zredukowania roli rodziców we współczesnej popkulturze

Tomasz P. Terlikowski
Fotorzepa, Rafał Guz
Skandal, jaki wywołał opublikowany tydzień temu w „Plusie Minusie" tekst Zbigniewa Stawrowskiego, œwietnie pokazuje, jak daleko zaszliœmy na drodze budowania nowego człowieka.

Karol Marks czy Lew Trocki nigdy nie ukrywali, że ich celem nie jest wcale zbudowanie odmiennego ustroju gospodarczego, ale stworzenie i wychowanie „nowego człowieka". Fryderyk Engels zaœ podkreœlał, że nie da się tego zrobić, jeœli nie zniszczy się tradycyjnej rodziny. I lewica tym się właœnie od wielu dziesięcioleci zajmuje. Wspierajšc i ułatwiajšc rozwody, akceptujšc aborcję (cóż jest bardziej niszczšcego rodzinę niż sytuacja, gdy informujemy dziecko, że mama i tata mogli je zabić), promujšc antykoncepcję (która uderza w fundament, jakim jest rodzenie dzieci), a obecnie zmieniajšc definicję małżeństwa i rozszerzajšc jš na kolejne zwišzki.

Ale wbrew temu, co można sšdzić, nie jest to jedyny kierunek ataku na małżeństwo i rodzinę. Jednoczeœnie buduje się bowiem pedagogiki i psychologie zmieniajšce klasyczne rozumienie rodzicielstwa. Pojęcie władzy rodzicielskiej zostaje zepchnięte na margines, uznaje się je za naruszajšce prawa dziecka. A przec...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL