Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Ten tenor brzmi znajomo

„Dajcie mi tenora!" reż. Marcin Sławiński, Teatr Capitol
Rzeczpospolita
Marek Kaliszuk jest niewštpliwym odkryciem programu „Twoja twarz brzmi znajomo".

Zachwycił publicznoœć i jury swoimi interpretacjami piosenek tak różnych osobowoœci, jak Aretha Franklin, Krzysztof Cugowski, Robin Williams czy George Michael, a wisienkš na torcie stała się Maria Callas. Kaliszuk był w tej roli nie tylko lepszy wokalnie, ale i bardziej kobiecy od Krystyny Jandy. Po przenosinach z Gdyni do Warszawy stał się gwiazdš komedii „Dajcie mi tenora!" w Teatrze Capitol.

Tekst Kena Ludwiga, amerykańskiego twórcy broadwayowskiego hitu „Crazy for You", to sprawnie skrojona komedia o życiu prowincjonalnej opery. Oto długo oczekiwany występ œwiatowej sławy tenora napotyka niespodziewane trudnoœci i aby nie doprowadzić do skandalu, dyrektor musi się zdecydować na niekonwencjonalne rozwišzanie. Utwór skrzy się dowcipem, zawiera częste zwroty akcji i daje aktorom szansę zagrania błyskotliwych ról. Marcin Sławiński reżyseruje całoœć precyzyjnie, co, zwłaszcza w przypadku komedii, jest podstawš sukcesu.

Nie mniej ważna jest odpowiednia obsada. W roli słynnego, zmęczonego życiem tenora interesujšco odnajdujš się grajšcy na zmianę Olaf Lubaszenko i Grzegorz Halama. Dwie Katarzyny: Skrzynecka i Żak, wraz z Elżbietš Romanowskš œwietnie oddajš osobowoœć operowej primadonny. Anna Gornostaj gra żonę dyrektora z wrodzonš autoironiš, w iœcie włoski temperament wyposażyła swš Marię Andżelika Piechowiak.

Największš gwiazdš jest oczywiœcie Marek Kaliszuk, który z ogromnym wdziękiem wciela się w postać Maxa, nieporadnego marzyciela œnišcego o wielkiej operowej karierze. Tylko po co w tej historii tyle uszczypliwoœci pod adresem teatralnych krytyków?

„Dajcie mi tenora!" reż. Marcin Sławiński, Teatr Capitol

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL