Nowa siła w rządzie dusz

aktualizacja: 01.07.2017, 20:41
„Mistrz” dostępny w internecie tłumaczy „uczniom” co czytać, kogo słuc...
„Mistrz” dostępny w internecie tłumaczy „uczniom” co czytać, kogo słuchać, jak żyć...
Foto: THE NEW YORK TIMES/EAST NEWS, Sergey Ponomarev

Miłośnicy postępu społecznego mogliby triumfować: internet przyniósł wielki upadek tradycyjnych autorytetów. Tyle że ten triumf ma gorzki smak, bo nowe autorytety okazały się zupełnie inne, niż wielu oczekiwało.

Wiosna 2016 r. Szatnia na słynnym Old Trafford, stadionie nazywanym Teatrem Marzeń, gdzie za chwilę z wielkim Manchesterem United zmierzą się piłkarze zespołu Leicester City. Doświadczony włoski trener Claudio Ranieri mobilizuje podopiecznych przed najważniejszym meczem w historii klubu, meczem, który mało znanej poza Anglią drużynie może dać sensacyjne mistrzostwo kraju.

Ranieri powoli kończy odprawę. Na koniec, jak zawsze, pyta: – Czy Wasyl chciałby coś dodać?

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

Żródło: Plus Minus

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE