Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Huwaei i ZTE - szpiedzy z korporacji i szpiegostwo przemysłowe majš się dobrze

Amerykanie nie powinni korzystać z produktów i usług chińskich spółek telekomunikacyjnych Huawei i ZTE, gdyż narażajš się w ten sposób na inwigilację ze strony tajnych służb ChRL
adobestock
To mit, że kapitał nie ma narodowoœci. Choć zimna wojna oficjalnie zakończyła się ponad ćwierć wieku temu, w dziedzinie szpiegostwa technologicznego mamy prawdziwy boom. Wywiad przemysłowy œciœle wišże się z militarnym i politycznym.

Amerykanie nie powinni korzystać z produktów i usług chińskich spółek telekomunikacyjnych Huawei i ZTE, gdyż narażajš się w ten sposób na inwigilację ze strony tajnych służb Chińskiej Republiki Ludowej – takie ostrzeżenie wygłosili dyrektorzy amerykańskich agencji wywiadowczych i kontrwywiadowczych (m.in. CIA, FBI i NSA) podczas niedawnego wystšpienia przed senackš komisjš ds. wywiadu.

– Jesteœmy głęboko zaniepokojeni ryzykiem zwišzanym z tym, że jakakolwiek spółka czy instytucja podporzšdkowana obcemu rzšdowi niepodzielajšcemu naszych wartoœci może zdobyć takš pozycję w naszych sieciach telekomunikacyjnych, która zapewniłaby jej możliwoœć wywierania presji lub kontrolowania naszej infrastruktury. A także możliwoœć złoœliwego modyfikowania lub kradzenia informacji. I możliwoœć niewykrywalnego szpiegowania – stwierdził dyrektor FBI Christopher Wray.

Huawei i ZTE broniš się, że nikt im jak dotšd nie udowodnił, że stanowiš zagrożen...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL