Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

#RZECZoPOLITYCE Tomasz Siemoniak: Platforma to dojrzała partia

rp.pl
- Według nas demokracja daje siłę. Członkowie PO lubiš demokracje, jesteœmy jedynš partiš, która postawiła na bezpoœredni wybór szefów regionów i powiatów - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczšcy PO.

Siemoniak wypowiedział się na temat wewnętrznych wyborów w partii. - Członkowie PO lubiš demokrację, jesteœmy jedynš partiš, która postawiła na bezpoœredni wybór szefów regionów i powiatów. Według nas demokracja daje siłę, te wybory sš œwiętem Platformy.

Zapytany o różnice pomiędzy kandydatami w województwach a powiatach, odparł że polegała ona na liczbie osób startujšcych. - W województwach mieliœmy tylko po jednym kandydacie, inaczej było w powiatach, gdzie było ich więcej. Podkreœlamy, że pomysł na modyfikację partii się wzmocnił. Przed nami jeszcze spotkanie Rady Krajowej, myœlę że następne wybory odbędš się w dobrej atmosferze. Zdecydowaliœmy na konwencji, że potrzebne jest większe, demokratyczne wsparcie dla władz – powiedział Siemoniak.

Były szef MON wypowiedział się na temat współpracy PO z Nowoczesnš. - Jutrzejsze spotkanie Grzegorza Schetyny z Katarzynš Lubnauer otworzy nowy etap współpracy. Alarm ordynacyjny PiS spowoduje, że jeżeli opozycja się nie zjednoczy, nie pójdzie razem do wyborów, to PiS wygra. Chcemy wspólnej listy, z poszanowaniem dla tożsamoœci każdej partii – podkreœlił.

Pytany o działania prezydenta ws. wysłuchania samorzšdowców, odpowiedział że trzeba poczekać na decyzje Andrzeja Dudy. - Zobaczymy jak prezydent się zachowa w sprawie projektów sšdowych i ordynacyjnych. Dodajmy, że nie wiadomo, czy jest porozumienie prezydenta z prezesem PiS – podkreœlił.

Pytany o jutrzejsze Zgromadzenie Narodowe, rozpoczynajšce obchody stulecia wolnej Polski, Siemoniak powiedział że wystšpienie prezydenta może mieć charakter polityczny. - Mam nadzieję, że to nie przyćmi rocznicy. Zobaczymy, co powie Andrzej Duda, być może jutro usłyszmy coœ, co będzie istotne dla jego prezydentury – powiedział.

Siemoniak wypowiedział się również o rekonstrukcji rzšdu. - Dla nas każdy wariant jest dobry, zarówno zmiana premiera, jak i niemówienie o korektach. Teraz nawet taksówkarze się œmiejš z tej rekonstrukcji. Jeżeli Kaczyński zostanie premierem, to moim zdaniem będzie ostatnim szefem rzšdu z ramienia PiS – stwierdził goœć programu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL