Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Schetyna: Zatrzymanie Gawłowskiego to poczštek kampanii PiS

Twitter/PO
Zwrócimy się do międzynarodowej opinii publicznej, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o monitorowanie sprawy Stanisława Gawłowskiego - zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna po nadzwyczajnym posiedzeniu Zarzšdu Krajowego PO w Szczecinie.

Po posiedzeniu Zarzšdu Krajowego PO Schetyna oœwiadczył, że decyzję o tymczasowym aresztowaniu Stanisława Gawłowskiego (sšd zdecydował o tym w niedzielę - red.) uznaje za poczštek kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwoœci.

- To atak na politycznš opozycję - mówił Schetyna.

- Opozycję politycznš w ten sposób traktuje się w Rosji, Turcji oraz na Białorusi - stwierdził lider partii. Ocenił, że zatrzymanie, a potem aresztowanie posła jest zaprzeczeniem demokratycznych standardów.

- Poseł Stanisław Gawłowski sam stawiał się do prokuratury w celu złożenia wyjaœnień i usłyszenia zarzutów. Zatrzymanie go przez CBA w budynku prokuratury to akcja polityczna - oœwiadczył Schetyna.

Przewodniczšcy Platformy zapowiedział, że PO zwróci się do Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i międzynarodowej opinii publicznej o monitorowania sprawy Stanisława Gawłowskiego.

Sam Gawłowski oddał się do dyspozycji władz Platformy, które w przyszłym tygodniu zdecydujš o dalszym pełnieniu przez niego partyjnych funkcji.

 

 
 
 
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL