Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Siemoniak o WOT: Weekendowcy w mundurach

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
- Szkoda, że premier zamiast odwiedzić prawdziwych żołnierzy w jednostce wojskowej, zaczyna od spotkania z 30 weekendowcami w mundurach - stwierdził Tomasz Siemoniak, minister obrony w rzšdach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Siemoniak komentował wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w województwie lubelskim. Szef rzšdu uczestniczył w niedzielę we Włodawie w uroczystoœci złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora".

- Dzisiaj z dumš odbudowujemy wielkie tradycje Wojska Polskiego - powiedział premier w czasie uroczystoœci. - Jestem pewien, że przyczynicie się do utrwalenia bezpieczeństwa państwa polskiego, dzięki temu będziemy mogli budować silnš Polskę. Podjęliœcie się czegoœ bardzo ważnego - mówił Morawiecki do żołnierzy WOT.

Przeczytaj ť Premier do żołnierzy WOT: Armia Krajowa również była armiš terytorialnš

- Odbudujcie Państwo najpierw samo Wojsko Polskie po szaleństwach Macierewicza! - zaapelował na Twitterze, komentujšc wizytę Morawieckiego we Włodawie, Tomasz Siemoniak, który był ministrem obrony narodowej w latach 2011-2015, w rzšdach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Jego następcš, po wyborach w 2015 roku, był Antoni Macierewicz.

- Szkoda, że premier zamiast odwiedzić prawdziwych żołnierzy w jednostce wojskowej zaczyna od spotkania z 30 weekendowcami w mundurach. Widać nie wyczyszczono jeszcze wszystkiego po poprzednim ministrze obrony narodowej - dodał Siemoniak.

Budowa Wojsk Obrony Terytorialnej była oczkiem w głowie dla Antoniego Macierewicza. Ta formacja, składajšca się z ochotników, docelowo ma liczyć ponad 50 tys. osób. Powstanie WOT krytykujš niektórzy wojskowi. Zdaniem generała Mirosława Różańskiego, w latach 2015–2016 dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, WOT sš tworzone kosztem wojsk operacyjnych.

Antoni Macierewicz został odwołany z funkcji szefa MON 9 stycznia 2018 roku. Na stanowisku zastšpił go Mariusz Błaszczak.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL