Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Debata ze Schetynš po angielsku? Schetyna: Tak, z Kaczyńskim

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Poseł PiS Dominik Tarczyński zaproponował Grzegorzowi Schetynie debatę w języku angielskim. "I’m always ready to debate with your boss - Mr. Kaczynski" ("Zawsze jestem gotów na debatę z pańskim szefem - Panem Kaczyńskim") - odpowiedział mu na Twitterze Schetyna

Poseł Tarczyński napisał na Twitterze, że "wieœć gminna niesie" iż Schetyna oraz były lider Nowoczesnej Ryszard Petru spotkali się w pištek i szukali "nowoczesnego pomysłu na przykrycie głosowania w sprawie aborcji".

"No to ja proponuje debatę przewodniczšcemu Komisji Spraw Zagranicznych, posłowi Schetynie debatę w języku angielskim. Wybierz tematy!" - dodał Tarczyński.

A odpowiadajšc na komentarz jednego z internautów Tarczyński zaproponował, że "jeden będzie słuchał, a drugi tłumaczył". "Przecież nowoczeœni sš, innowacyjni, wykształceni i z dużych miast" - ironizował.

X

W odpowiedzi Schetyna - w języku angielskim - stwierdził, że zawsze chętnie spotka się na debacie z Jarosławem Kaczyńskim. "In English, obviously" ("Po angielsku, oczywiœcie") - dodał.

PO i Nowoczesna znalazły się w ogniu krytyki, po tym jak w wyniku nie oddania głosu przez 39 posłów tych ugrupowań projekt ustawy liberalizujšcej przepisy dotyczšce aborcji autorstwa komitetu "Ratujmy kobiety" został odrzucony przez Sejm w I czytaniu. Za skierowaniem projektu do prac w komisji głosowało natomiast 59 posłów PiS - w tym prezes tego ugrupowania, Jarosław Kaczyński.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL