Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Siemoniak: rzšd Mateusza Morawieckiego to kolejne rozwišzanie przejściowe

PAP/Leszek Szymański
Powołanie rzšdu pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego to rozwišzanie przejœciowe, które nie załatwi problemu kompletnej dysfunkcjonalnoœci obecnego układu rzšdzšcego – ocenił w czwartkowej rozmowie z PAP b. wicepremier Tomasz Siemoniak (PO). Jak dodał, na czele rzšdu powinien stanšć Prezes PiS.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek, premier Beata Szydło złożyła na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z pełnionej funkcji; Komitet wysunšł jednoczeœnie na stanowisko nowego szefa rzšdu kandydaturę Mateusza Morawieckiego.

„Prezes Kaczyński wahał się, wahał i najwyraŸniej nie zdecydował się na wzięcie odpowiedzialnoœci za kierowanie rzšdem i decyduje się na rozwišzanie równie ułomne, jak w przypadku Beaty Szydło, bo desygnuje polityka, który nie ma zaplecza politycznego i który zależy jeszcze bardziej niż Beata Szydło od prezesa Kaczyńskiego” – powiedział PAP Siemoniak, obecnie wiceszef Platformy.

Jego zdaniem, powołanie nowego rzšdu pod kierownictwem Morawieckiego to „kolejne rozwišzanie przejœciowe”, które nie rozwišże problemów, które doprowadziły do dymisji obecnej premier. „Czyli kompletnej dysfunkcjonalnoœci układu, w którym prezes musi rozstrzygać problemy między ministrami” – zaznaczył b. wicepremier i b. szef MON.

Jako bulwersujšcy Siemoniak ocenił przy tym fakt, iż Beata Szydło złożyła w czwartek rezygnację na ręce Komitetu Politycznego PiS, a nie prezydenta Andrzeja Dudy, Sejmu lub w orędziu telewizyjnym „na ręce Polaków”.

Beata Mazurek przekazała też w czwartek wieczorem, że wolš PiS jest, by Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rzšdzie. Chodzi o funkcję wicepremiera.

Głosowanie nad wotum zaufania dla nowej Rady Ministrów ma się odbyć w najbliższy wtorek.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL