Poseł PO: Jarosław Kaczyński jest zmęczony wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej

aktualizacja: 11.08.2017, 12:57
Foto: PAP, Marcin Obara

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym i skandalicznym" wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, dlatego chce zakończyć ten serial 10 kwietnia 2018 roku - ocenił poseł PO Michał Szczerba.

REDAKCJA POLECA
11.08.2017
Miesięcznica: Wylegitymowano 150 osób
10.08.2017
Miesięcznica. Policja przygotowana na protest
09.08.2017
Ryszard Bugaj ocenia PiS
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

W 88. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, Krakowskim Przedmieściem przeszedł Marsz Pamięci. Poprzedziła go msza św. w intencji ofiar, którą odprawiono w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela. - Wierzę, że w ósmą rocznicę staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź o katastrofie smoleńskiej - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Wtedy - po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 - będziemy mogli powiedzieć: "kończymy" - dodał.

Poseł PO Michał Szczerba, odnosząc się do słów prezesa PiS, powiedział, że Jarosław Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym, skandalicznym" wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Więc chce zakończyć ten serial (w ósmą rocznicę katastrofy) 10 kwietnia 2018 - podkreślił.

Z kolei wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że prezes PiS nie powiedział nic nowego, "poza tym, że zbliżamy się do zamknięcia tej sprawy, do postawienia pomników (ofiar katastrofy smoleńskiej)". Kidawa-Błońska powiedziała, że zgadza się z tym, że pomniki powinny powstać. - Ale powinny powstać w zgodzie i w spokoju - zastrzegła.

Posłanka PO pytana, czy pomniki powinny stanąć na Krakowskim Przedmieściu, powiedziała, że jeżeli zostanie znalezione odpowiednie miejsce, które nie będzie wkraczało poza ochronę konserwatora zabytków i jeżeli pomniki będą ciekawą formą, to sprawa jest otwarta. - Ale nie można niczego robić na siłę - podkreśliła.

W połowie kwietnia PiS ogłosił, że rozpoczyna dwa równolegle przebiegające konkursy, które mają wyłonić autorów projektów pomników smoleńskich.

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, a pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

POLECAMY

KOMENTARZE