Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Gronkiewicz-Waltz: Nie stawię się przed komisjš

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Nie stawię się przed komisjš weryfikacyjnš i zaskarżę jš do sšdu, jeœli będzie mnie œcigała – oœwiadczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gronkiewicz-Waltz mówiła w programie "Jeden na jeden", że komisja powołana do skontrolowania reprywatyzacji w Warszawie, jest niekonstytucyjna i wchodzi w kompetencje trójpodziału władzy.

Prezydent Warszawy przypomniała, że podobna komisja o równie dużych uprawnieniach działała w latach 1945-54. - To były igrzyska - mówiła Gronkiewicz-Waltz. Zapewniła jednoczeœnie, że zależy jej na wyjaœnieniu afery, ale przed komisjš nie stanie. - Zaskarżę jš do sšdu, jeœli będzie mnie œcigała - zapowiedziała.

Prezydent stolicy mówiła, że odmowa demonstracji (Ratusz odmówił zarejestrowania 16 demonstracji dnia 10 kwietnia, w pobliżu strefy wydzielonej na państwowe obchody katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieœciu - red.). w miejscu, gdzie odbywa się duża państwowa uroczystoœć jest czymœ normalnym. - To nie jest precedens. Taka sama sytuacja miała miejsce na przykład podczas wizyty w Warszawie prezydenta Baracka Obamy - mówiła.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że nie została zaproszona na uroczyste obchody, ale zwykle tego dnia chodzi na Powšzki, gdzie odprawiana jest msza ekumeniczna.

Niesmaczna jest dla mnie ta eksploatacja katastrofy, taka żeby to jakoœ szczególnie czcić. To nie jest przecież Trzech Króli, gdzie wszyscy się cieszš, ze Trzej Królowie znaleŸli dziecištko w żłobie. To jednak jest żałoba - stwierdziła.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL