Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Piotr Apel, Kukiz'15 nt. wniosku PO o wotum nieufności: ta hucpa będzie nas kosztować milion zł

rp.pl
Rozstrzygnięcie wniosku PO o konstruktywne wotum nieufnoœci wobec rzšdu Beaty Szydło jest oczywiste, a cała ta hucpa będzie podatników kosztować milion zł - podkreœlił poseł Kukiz'15 Piotr Apel. Jak dodał, zastanawia się czy w ogóle wzišć udział w głosowaniu nad wnioskiem.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufnoœci wobec rzšdu Platforma Obywatelska zaprezentowała w pištek, wskazujšc jako kandydata na premiera lidera partii Grzegorza Schetynę. Wniosek ma trafić do Sejmu; wczeœniej zostanie przekazany pozostałym klubom opozycyjnym.

Apel pytany w poniedziałek Polskim Radiu24, czy w klubie Kukiz'15 będzie dyscyplina podczas głosowania nad wnioskiem PO odpowiedział: "Trudno, żeby tutaj była dyscyplina. Na razie jakoœ udaje nam się co do większoœci działań - w zasadzie wszystkich - dyscypliny nie wprowadzać".

Jak podkreœlił, sam jeszcze poważnie waha się, czy wzišć udział w głosowaniu. Zdaniem posła "cała ta hucpa, cały ten dzień sejmowy będzie kosztować - nas podatników - milion złotych". Apel zauważył, że na tyle mniej więcej Kancelaria Sejmu szacuje koszt jednego dnia pracy Sejmu.

"Tyle poœwięcimy na jałowy spór o tym, czy Kukiz'15 poprze nowego premiera, czy Nowoczesna poprze, czy ktokolwiek poprze nowego premiera Grzegorza Schetynę, czy Beata Szydło straci swoje stanowisko. Wiadomo co się stanie, rozstrzygnięcie jest oczywiste" - oœwiadczył Apel.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL