Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Trzaskowski: Polska dyplomacja jest do bani

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Doradcy Jarosław Kaczyńskiego nie mówiš mu prawdy, albo się go strasznie bojš - powiedział poseł PO Rafał Trzaskowski, oceniajšc w TVN24 starania polskiego rzšdu na rzecz wyboru Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. - Polska w tej chwili się stała państwem nieprzewidywalnym i do tego niestety niepoważnym w Unii Europejskiej - dodał.

- Te wywiady sš nieprawdopodobne, dlatego że mówi Jarosław Kaczyński "mówiono mi, że Donald Tusk nie zostanie wybrany, że prawdopodobnie wiele państw będzie głosowało przeciw". Kto mówił? To znaczy że ktoœ prezesa wprowadził w błšd. W takim razie cała ta dyplomacja jest do bani - powiedział Trzaskowski w programie "Kropka nad i" - Powinien coœ z tym Jarosław Kaczyński zrobić, skoro go wprowadzono w błšd - zauważył poseł.

Trzaskowski bardzo krytycznie ocenił odbiór na arenie międzynarodowej zabiegów rzšdu PiS. - Polska w tej chwili się stała państwem nieprzewidywalnym i do tego niestety niepoważnym w Unii Europejskiej. Nic gorszego naszej dyplomacji nie można zafundować - ocenił.

- Problem jest taki, że Jarosław Kaczyński powinien wycišgnšć wnioski: albo sam nie rozumie Europy, albo strasznych doradców - skomentował.

Były wiceminister spraw zagranicznych zwrócił też uwagę na toczšce się w Europie rokowania - w sprawie Deklaracji Rzymskiej i przyszłoœci UE. - Najważniejsze państwa mówiš o Unii wielu prędkoœci, przygotowujš się do szczytu w Rzymie, a w tym czasie nasz rzšd organizuje sobie małš awanturkę, którš z grubsza wiadomo, że przegra, stawiajšc się w œwietle kogoœ niepoważnego zamiast zabiegać o polskie interesy - skomentował Rafał Trzaskowski, który uważa, że Jacek Saryusz-Wolski od poczštku nie miał szans na wygranš.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL