Siemoniak: Zaskarżymy ustawę budżetową do Trybunału Konstytucyjnego

aktualizacja: 11.01.2017, 20:48
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

To będzie dobry test dla Trybunału i pokazanie, czy potrafi działać w sposób niezależny - powiedział poseł PO Tomasz Siemoniak, zapowiadając zaskarżenie ustawy budżetowej do Trybunału Konstytucyjnego.

REDAKCJA POLECA
12.01.2017
Zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej
11.01.2017
Bogdan Borusewicz o kryzysie w Sejmie: PiS został jednak przeczołgany
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

"PiS ma większość w Sejmie, mógł - tak jak było przez ostatnie lata - przeprowadzić procedurę budżetową normalnie i w zgodzie z regulaminem" - tłumaczył Siemoniak wieczorem w telewizji Polsat News.

Jak zapowiedział, Platforma zamierza zaskarżyć uchwalenie budżetu "do wszystkich możliwych instytucji", w tym do Trybunału Konstytucyjnego. "To będzie dobry test dla Trybunału i pokazanie, czy jest on zależny od jednej partii, czy też potrafi działać w sposób niezależny" - ocenił. "Jesteśmy przed decyzją. To są bardzo świeże informacje" - zaznaczył.

"Analizujemy, czy jest jakaś procedura sądowa zbadania prawidłowości uchwalenia budżetu. Działamy z namysłem i na pewno przedstawimy Polakom jaką drogą chcemy iść w sprawie tego nielegalnego dokumentu" - dodał Siemoniak.

Przypomniał, że "PiS mając większość w Sejmie, mając większość w Senacie, zapłacił ogromną polityczną cenę za to, co Polakom zafundował. PiS wywołał ogromny kryzys wokół tego budżetu, zupełnie bez powodu. Jest pierwszą partią w wolnej Polsce, która ma samodzielną większość" - dodał.

POLECAMY

KOMENTARZE