Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Siemoniak: Zaskarżymy ustawę budżetowš do Trybunału Konstytucyjnego

Tomasz Siemoniak
Fotorzepa/Jerzy Dudek
To będzie dobry test dla Trybunału i pokazanie, czy potrafi działać w sposób niezależny - powiedział poseł PO Tomasz Siemoniak, zapowiadajšc zaskarżenie ustawy budżetowej do Trybunału Konstytucyjnego.

"PiS ma większoœć w Sejmie, mógł - tak jak było przez ostatnie lata - przeprowadzić procedurę budżetowš normalnie i w zgodzie z regulaminem" - tłumaczył Siemoniak wieczorem w telewizji Polsat News.

Jak zapowiedział, Platforma zamierza zaskarżyć uchwalenie budżetu "do wszystkich możliwych instytucji", w tym do Trybunału Konstytucyjnego. "To będzie dobry test dla Trybunału i pokazanie, czy jest on zależny od jednej partii, czy też potrafi działać w sposób niezależny" - ocenił. "Jesteœmy przed decyzjš. To sš bardzo œwieże informacje" - zaznaczył.

"Analizujemy, czy jest jakaœ procedura sšdowa zbadania prawidłowoœci uchwalenia budżetu. Działamy z namysłem i na pewno przedstawimy Polakom jakš drogš chcemy iœć w sprawie tego nielegalnego dokumentu" - dodał Siemoniak.

Przypomniał, że "PiS majšc większoœć w Sejmie, majšc większoœć w Senacie, zapłacił ogromnš politycznš cenę za to, co Polakom zafundował. PiS wywołał ogromny kryzys wokół tego budżetu, zupełnie bez powodu. Jest pierwszš partiš w wolnej Polsce, która ma samodzielnš większoœć" - dodał.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL