Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Siemoniak: Słowa Macierewicza nie dziwiš

Tomasz Siemoniak
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Tomasz Siemoniak nie jest zaskoczony wypowiedziami Antoniego Macierewicza. Były szef MON uważa, że polityk PiS od lat słynie z dziwnych i szalonych słów.

Antoni Macierewicz, szef MON, występował w sobotę na konferencji „Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. – Byliœmy pierwszš ofiarš terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliœmy też pierwszš wielkš ofiarš terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa – mówił Macierewicz. Czytaj więcej

Tomasz Siemoniak uważa, że Macierewicz podobnie wypowiadał się już wczeœniej, jednak teraz takie słowa sš traktowane jako stanowisko polskiego rzšdu. - Myœlę, że ludzie na œwiecie łapiš się za głowy, co też to polski minister obrony wygaduje - powiedział były szef MON w TVN24.

- Jeœli mamy nieobliczalnych ministrów, którzy nie panujš nad tym, co mówiš, to na taki kraj patrzy się bardzo ostrożnie - dodał. 

Polityk PO uważa, że powinniœmy się zastanowić, czy posiadanie takiego ministra jest dla naszego kraju opłacalne. Zdaniem Siemoniaka słowa Macierewicza nie stawiajš nas w dobrej pozycji w trakcie negocjacji dotyczšcych baz NATO. Wypowiedzi ministra obrony majš sugerować, że Polska jest nieobliczalna. 

Jednoczeœnie zwrócił uwagę, że Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, czy premier Beata Szydło powinni się zastanowić, czy dla naszego państwa opłacalne jest posiadanie takiego ministra. - Z perspektywy Waszyngtonu jest wiele problemów na œwiecie - Bliski Wschód, Korea Północna - żeby jeszcze tutaj musieć użerać się z partnerem, który staje się nieobliczalny - uważa Siemoniak.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL