Czwartek na igrzyskach - relacja

W czwartek liczymy na dobry występ naszych sztafet: biatlonistek i kombinatorów norweskich. Poznamy też medalistów w narciarstwie alpejskim, short tracku, hokeju i narciarstwie dowolnym.

Aktualizacja: 22.02.2018 12:39 Publikacja: 21.02.2018 23:01

Kliknij tutaj, żeby odświeżyć

14.13

Klasyfikacja medalowa

13.27

Biatlonistki zajęły siódme miejsce. Wygrały Białorusinki. Drugie były Szwedki, a trzecie Francuzki

13.24

Niestety, medalu nie będzie, na ostatniej rundzie Nowakowska zaliczyła karną rundę.

13.11

Na ostatniej zmianie polskie biatlonistki biegną po medal. Przed nami tylko dwa strzelania!

13.10

Wegrzy zdobyli złoty medal w rywalizacji sztafet w short tracku na 5000 m. Po srebro sięgnęli Chińczycy, a po brąz Kanadyjczycy. Czwarte miejsce zajęli gospodarze z Korei Południowej.

12.35

Chińczyk Wu Dajing triumfował w short tracku na 500 m. W finale czasem 39,584 ustanowił rekord świata. Srebro i brąz zdobyli łyżwiarze z Korei Południowej - Hwang Dae Heon i Lim Hyo-Jun.

12.16

Polacy, których na trasie wyprzedzili najsłabsi w skokach Włosi, linię mety minęli 5.15,0 po triumfatorach.

12.10

Niemcy nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i z miażdżącą przewagą wygrali sztafetę w kombinacji norweskiej. Srebro dla Norwegów, brąz dla Austrii. Polacy jeszcze biegną.

11.30

Magdalena Warakomska zajęła trzecie miejsce w biegu ćwierćfinałowym i nie wystąpi w półfinale rywalizacji na 1000 m w short tracku.

11.10

Bartosz Konopko nie awansował do półfinału rywalizacji na 500 m w short tracku. Polak przewrócił się na finałowym okrążeniu. Wygrał Chińczyk Ren Ziwei.

09.30

Polska zajmuje ósme miejsce po skokach w kombinacji norweskiej. Prowadzą  Austriacy, którzy mają niewielką przewagę nad Niemcami, a na trzeciej pozycji są Japończycy.

Wojciech Marusarz uzyskał 114,0 m, Paweł Słowiok 107,0, Adam Cieślar 121,5, a Szczepan Kupczak 130,0.

09.15

Rosjanin Aleksandr Kruszelnicki został uznany winnym złamania przepisów antydopingowych i straci brązowy medal igrzysk zdobyty w mikście w curlingu

08.30

Hokeistki USA zdobyły drugi złoty medal igrzysk olimpijskich. W finalewygrały z Kanadą 3:2 (po karnych). Amerykanki powtórzyły sukces sprzed 20 lat z Nagano. Dzień wcześniej w meczu o brąz Finlandia pokonała reprezentację Olimpijek z Rosji 3:2.

07.45

Medalistki kombinacji w narciarstwie alpejskim: złoty - Michelle Gisin (Szwajcaria), srebrny - Mikaela Shiffrin (USA), brązowy - Wendy Holdener (Szwajcaria)

07.00

Omega, oficjalny chronometrażysta igrzysk, powinien dziś nazywać się oficjalnym dostawcą wszelkich danych olimpijskich. Drukowanych i wyświetlanych, zwłaszcza wyświetlanych - pisze Krzysztof Rawa

06.30

Sensacja w slalomie. Szwed Andre Myhrer został nowym mistrzem olimpijskim! Srebro zdobył Szwajcar Ramon Zenhaeusern, a brąz Austriak Michael Matt.

06.00

Trwa finał kobiecego hokeja

05.40

Michał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu slalomu. Po pierwszym polski alpejczyk zajmował 30. miejsce.

05.21

Amerykanin David Wise zdobył drugie z rzędu mistrzostwo olimpijskie w konkurencji halfpipe w narciarstwie dowolnym. Drugi był jego rodak Alex Ferreira, a trzeci Nowozelandczyk Nico Porteous.

03.30

Austriaczka Anna Gasser zdobyła złoty medal w snowboardowej konkurencji big air. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Jamie Anderson, a trzecie 17-letnia Nowozelandka Zoi Sadowski-Synnott.

03.00

02.30

Nie będzie trzeciego złota. Austriak Marcel Hirscher nie ukończył slalomu. Wypadł z trasy podczas pierwszego przejazdu.