Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z piętnastego dnia

Dziś poznamy finalistów turnieju hokejowego mężczyzn. O medale powalczą też biatloniści.

Kobiety
3.00 Superkombinacja – zjazd (M. Gąsienica-Daniel)
6.30 Superkombinacja – slalom (ew. M. Gąsienica-Daniel)

NARCIARSTWO DOWOLNE
Kobiety
5.15 Skicross (ew. Karolina Riemen-Żerebecka)

14:59

Rozpoczęła się ostatnia tercja w starciu Niemców z Kanadyjczykami. Na tablicy wyników nadal sensacyjne 4:1.

14:35

Szwedki w finale turnieju curlingu - wygrały w półfinale z Wielką Brytanią 10:5.

14:27

To będzie jedna z największych sensacji igrzysk w Pjongczangu - Niemcy strzelają kolejne dwie bramki, Kanada odpowiada tylko trafieniem Gilberta Brule'a i jest 4:1. Dodatkowo po brutalnym ataku Brule'a Kanadyjczyk otrzymuje 25 minut kary, a Niemcy będą grali w przewadze przez pięć minut.

14:09

Szykuje się kolejna sensacja w turnieju hokeistów? Niemcy w półfinale prowadzą z Kanadą 2:0 w drugiej tercji, a bramkę zdobył Matthias Plachta, syn Jacka Płachty - byłego trenera hokejowej reprezentacji Polski.

13:46

Szwedzcy biatloniści zdobywają złoto w męskiej sztafecie 4 razy 7,5 km. Srebro dla Norwegów, brąz dla Niemców. Francja, z Martinem Fourcade w składzie, dopiero na piątym miejscu.

13:12

Rozpoczął się drugi półfinał hokejowego turnieju mężczyzn - Kanada gra z Niemcami.

12:23

Jadący w ostatniej parze Holender Kjeld Nuis wygrywa rywalizację panczenistów na dystansie tysiąca metrów. Srebro trafi do mistrza na dystansie o połowę krótszym - Norwega Havarda Lorentzena, który przegrał z Holendrem zaledwie o cztery setne sekundy.

Brąz zawiśnie na szyi Koreańczyka z Południa Kima Tae-Yuna. Najlepszy z Polaków, Sebastian Kolasiński, zajął 17. miejsce, tracąc do zwycięzcy 1,64 sekundy. Konrad Niedźwiedzki uplasował się na 23. pozycji, a Piotr Michalski był 31.

12:07

W organizmie bobsleistki z reprezentacji Olimpijczyków z Rosji Nadieżdy Siergiejewej wykryto niedozwoloną substancję - przyznaje prezes rosyjskiej federacji Aleksander Zubkow.

11:58

Nie będzie medalu panczenistów. Jadący w parze z Konradem Niedźwiedzkim Niemiec Nico Ihle uzyskuje najlepszy jak dotąd czas dnia, schodząc poniżej 69 sekund, Polak jest od niego gorszy o ponad sekundę i aktualnie zajmuje 11. miejsce. Tymczasem Sebastian Kolasiński, który będzie miał najlepsze miejsce z biało-czerwonych, spadł już na szóstą pozycję.

11:40

Trwa rywalizacja w wyścigu panczenistów na 1000 m. W stawce jest trzech Polaków - połowa z nich pojechała w pierwszej serii startów. Wśród 18 zawodników Sebastian Kłosiński legitymuje się na razie trzecim czasem (1:09.59), Piotr Michalski jest natomiast trzynasty (1:10.17). Prowadzi Koreańczyk z Południa Min Kyu Cha (1:09.27).

Po przerwie na czyszczenie lodu czeka nas druga seria, w której pojedzie druga połowa stawki, w której będzie można zobaczyć Konrada Niedźwiedzkiego.

11:09

Olimpijczycy z Rosji jako pierwsi meldują się w finale turnieju hokeistów. Chociaż Czesi stwarzali sobie wiele sytuacji, to przegrali w półfinale 0:3. Drugi półfinał o godz. 13.10 - Niemcy, którzy sensacyjnie pokonali w poprzedniej rundzie Szwedów, tym razem zmierzą się z Kanadą.

10:43

Szwajcarzy brązowymi medalistami w curlingu - w meczu o trzecie miejsce wygrali z Kanadyjczykami 7:5.

9:04

Czesi grają z Olimpijczykami z Rosji o udział w finale turnieju hokejowego.

7:15

Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten - Norwegowie, którzy zajęli czwarte miejsce w olimpijskim turnieju par mieszanych w curlingu - mają jeszcze w czasie igrzysk otrzymać brązowe medale po tym, jak zdyskwalifikowana została wyprzedzająca ich para rosyjska. Aleksandr Kruszelnicki i Anastazja Bryzgałowa zgodzili się dobrowolnie oddać zdobyte przez siebie medale, co znacznie przyspieszy zwykle ciągnącą się miesiącami procedurę. U Kruszelnickiego wykryto obecność zabronionego meldonium.

6:20

Medal zdobyty przez Zagitową to pierwsze złoto zdobyte w Pjongczangu przez Olimpijczyków z Rosji.

6:04

Złoto dla Zagitowej! Srebrny medal zdobyła inna Rosjanka, Jewgienia Miedwiediewa. Brąz przypadł Kanadyjce Kaetlyn Osmond.

5:48

15-letnia Alina Zagitowa z reprezentacji Olimpijczyków z Rosji znów zachwyca. Jest liderką, a po niej wystartują jeszcze tylko dwie zawodniczki. Czy to nowa mistrzyni olimpijska?

5:20

Japonka Satoko Miyahara objęła prowadzenie w zmaganiach łyżwiarek figurowych w programie dowolnym.

4:39

Jedną sesję treningową mają za sobą męskie reprezentacje bobslejowych czwórek. Polacy uzyskali 18 czas.

4:36

Trwa rywalizacja łyżwiarek figurowych w programie dowolnym. Na razie najlepiej zaprezentowała się Maria Sotskova z reprezentacji Olimpijczyków z Rosji.

4:32

Kanada zaczyna dzień od dwóch medali - złota i srebra - w Ski Crossie kobiet. Mistrzynią olimpijską została Kelsey Serwa, wicemistrzynią - Brittany Phelan. Brązowy medal przypadł Szwajcarce Fanny Smith. Tym samym Kanada ma już 10 złotych olimpijskich krążków.