Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Pjongczang 2018

Walentynki w Pjongczangu. 37 prezerwatyw na sportowca

AFP
Choć niektórzy uważajš, że sportowcy powinni skupić się na zdobywaniu medali, organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu postanowili zadbać także o ich bezpieczny seks.

Powstanie Tindera i pokrewnych mu aplikacji randkowych może mieć wpływ na wzrost aktywnoœci seksualnej sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Jak informuje portal rappler.com, organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu postanowili zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie sportowców. W tym celu nabyli aż 110 tysięcy prezerwatyw. Oznacza to, że œrednio na jednego sportowca przypadać będzie 37 sztuk.

W historii Igrzysk, nigdy wczeœniej nie zapewniono olimpijczykom takiej liczby prezerwatyw. Ich wartoœć oszacowano na 94 tysišce dolarów. Częœć z nich sportowcy otrzymali od razu. Pozostałe sš dostępne w specjalnych koszach znajdujšcych się na terenie wioski olimpijskiej. Znalazły się one także w centrum prasowym czy na arenach zmagań.

Po raz pierwszy prezerwatywy rozdawano sportowcom podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku. Od tego czasu zapotrzebowanie na nie w trakcie imprezy wzrosło. Cztery lata temu, gdy sportowcy rywalizowali w rosyjskim Soczi, organizatorzy przygotowali 100 tys. prezerwatyw.

Jak tłumaczyli organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, wzrost zapotrzebowania na prezerwatywy wynikać może z popularnoœci aplikacji randkowych, takich jak Tinder. Ich zdaniem, sprzyjajš one szybkiemu nawišzywaniu kontaktów.

ródło: rappler.com, wp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL