Pjongczang 2018

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z szóstego dnia

Kamil Stoch jest drugi po pierwszym treningu na dużej skoczni
AFP
Fatalna pogoda i silne wiatry powodowały odwoływanie kolejnych zawodów. W œrodę udało się rozdać tylko cztery komplety medali - planowano szeœć.

KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY ODŒWIEŻYĆ RELACJĘ

15.10

Na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej umocnili się Niemcy. W œrodę wywalczyli kolejne dwa złote medale i majš już ich na swoim koncie łšcznie siedem. Dziœ, z powodu pogody, udało się rozegrać tylko cztery finały, z zaplanowanych szeœciu.

15.00

Kamil Stoch na trzech œrodowych treningach plasował się w pierwszej trójce. W pierwszej serii przegrał tylko z Stephanem Leyhe. W drugiej i trzeciej dalej od Polaka skakali Norwegowie Robert Johansson i Johann Andre Forfang.

Z pozostałych Polaków najlepiej spisał się Dawid Kubacki - na kolejnych treningach było odpowiednio: pišty, siódmy i ósmy. Pozostali reprezentanci Polski tylko raz plasowali się w czołowej dziesištce (6. w pierwszej serii Stefan Hula i 9. Maciej Kot), lub - jak Piotr Żyła - oddawali nieudane skoki (kolejno 32. miejsce, 22. i 36.).

Trzy kolejne treningi odbędš się w czwartek. Poczštek o godzinie 12:00. Dzień póŸniej odbędš się kwalifikacje.

14.30

Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt powtórzyli sukces z Soczi i wygrali rywalizację dwójek saneczkarskich.

Srebro wywalczyli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler, a bršz druga niemiecka para - Toni Eggert i Sascha Benecken.

Polska dwójka w składzie Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła 12. miejsce

13.50

Wyniki po drugim treningu:

13.00

Trwa trening skoczków na dużej skoczni. Po pierwszym treningu pierwszy jest Niemiec Stephan Leyhe. Drugi - Kamil Stoch. Kubacki - 5., Hula - 6. i Kot - 9.

12.20

W tym samym wyœcigu najlepsza Polka Natalia Czerwonka zajęła 12. miejsce, tracšc do zwyciężczyni  2,21 s., a Karolina Bosiek 29. (- 4,97 s.)

12.15

Łyżwiarstwo szybkie: Holenderka Jorien ter Mors i dwie Japonki - Nao Kodaira i Miho Takagi stanęły na podium po wyœcigu na 1000 m .

10.47

Kombinacja norweska: po udanym skoku Austriak Rehrl pobiegł jednak słabo i stracł miejsce na podium. Kombinację norweskš mężczyzn wygrał Niemiec Eric Frenzel, przed Japończykiem Akito Watabe i Austriakiem Lukasem Klapferem. Najlepszy Polak, Paweł Słowiok, zajšł 22. miejsce.

9.45

Po konkursie skoków do kombinacji norweskiej prowadzi Austriak Franz-Josef Rehrl (112 m,130,6 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Norweg Jarla Magnus Riiber 111 m (126,9 pkt), trzeci jest lider klasyfikacji generalnej Pucharu Œwiata Japończyk Akito Watabe (105,5 m, 123,7 pkt). Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajmuje 20 miejsce (97 m, 96,8 pkt).

8.57

Biatlonowy bieg kobiet na 15 km został przełożony na czwartek. Ma się rozpoczšć o 9.15, startujš Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska

8.07

Po pięciu dniach igrzysk klasyfikacja medalowa przedstawia się następujšco:

8.00

Silny wiatr utrudnia również pracę dziennikarzom. Z powodu wichury musieli opuœcić namioty prasowe w Gangneung, gdzie na lodowiskach rywalizujš łyżwiarze figurowi i panczeniœci.

6.35

OpóŸniony konkurs skoków w kombinacji norweskiej. OpóŸnienie spowodowane jest silnym wiatrem - nie wiadomo, kiedy rozpocznie się seria próbna.

4.40

Amerykanin Shaun White po raz trzeci sięgnšł po tytuł mistrza olimpijskiego w halfpipie.

4.00

Slalom kobiet został przełożony na pištek.

Dzisiejsze starty Polaków:

Narciarstwo alpejskie

02.15 1. przejazd slalomu, K (Maryna Gšsienica-Daniel)

05.45 2. przejazd slalomu, K (ew. Maryna Gšsienica-Daniel)

Kombinacja norweska

07.00 skoki na obiekcie normalnym (Szczepan Kupczak, Adam Cieœlar,
Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

09.45 bieg 10 km (Szczepan Kupczak, Adam Cieœlar, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)