Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Pjongczang 2018

Pjongczang: Samsung daje telefony sportowcom. Nie wszystkim

AFP
Przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich południowokoreańska firma Samsung wręczyła sportowcom swoje flagowe produkty. Telefony nie trafiły do reprezentantów Iranu i Korei Północnej

Wszyscy sportowcy, którzy będš rywalizować o medale w Pjongczangu, otrzymali od producenta telefony Samsung Galaxy Note 8. W obawie przed naruszeniem międzynarodowych sankcji zakazujšcych dostarczania towarów luksusowych oraz takich, które mogš mieć zastosowanie militarne, telefonów nie otrzymali reprezentanci Korei Północnej i Iranu.

Przedstawiciele Iranu nie kryli oburzenia. Sprawę skomentował szef państwowego komitetu olimpijskiego. - Nie będziemy siedzieć cicho, gdy obraża się naszš narodowš dumę, tożsamoœć i godnoœć - powiedział Reza Salehi Amiri.

Dodatkowo do siedziby irańskiego MSZ wezwano południowokoreańskiego ambasadora w Teheranie. Zdaniem irańskich dyplomatów nieetycznym jest nierówne traktowanie sportowców. 

Głos w tej sprawie zabrał MKOl. Komitet ogłosił, że wszyscy sportowcy otrzymajš telefony. Reprezentanci Iranu będš mogli zabrać ze sobš urzšdzenia do kraju. Nie wiadomo, jaka decyzja będzie podjęta w przypadku sportowców z Korei Północnej.

 

ródło: AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL