Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Pjongczang 2018

Rosja wykluczona z igrzysk. Depardieu bojkotuje decyzję

Gerard Depardieu
Facebook
Gerard Depardieu dołšczył do akcji poparcia rosyjskich sportowców. Decyzjš MKOl Rosja nie wystawi swojej reprezentacji na przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony na przyszłoroczne zimowe igrzyska w Pjongczangu, ale niektórzy reprezentanci tego kraju będš mogli startować pod flagš olimpijskš - poinformował MKOl. Dożywotnio wykluczony został były minister sportu Witalij Mutko.

Takie kary wymierzono w zwišzku z wielokrotnym łamaniem przepisów antydopingowych przez "Sbornš" na igrzyskach w Soczi w 2014 roku. Po wykryciu zorganizowanego procederu, który doprowadził m.in. do manipulacji wynikami Rosjan przez moskiewskie laboratorium antydopingowe, dożywotnio zdyskwalifikowano już 25 sportowców, a Rosja straciła 11 medali tych igrzysk.

Rosyjscy działacze sportowi i politycy nie wykluczajš, że będš bojkotować decyzję MKOl. - Fakt, że nasz kraj musi występować pod neutralnš flagš, to wstyd dla członków MKOL, którzy podjęli takš decyzję w stosunku do naszego państwa - powiedział honorowy prezydent Olimpijskiego Komitetu Rosji Leonid Tjagaczew.

Głos w sprawie wykluczenia reprezentacji Rosji zabrał Gerard Depardieu. Na swoim profilu zamieœcił zdjęcie z napisem #NoRussiaNoGames. W ten sposób dołšczył do akcji poparcia dla rosyjskich sportowców.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL