Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka ręczna

MŚ piłkarek ręcznych: Dania narzeka na jedzenie

AFP
Trener kobiecej reprezentacji Danii w piłce ręcznej Klavs Bruun Joergensen ostro skrytykował organizatorów mistrzostw œwiata rozgrywanych w Niemczech za "okropne, niezdrowe i ciężkie do strawienia jedzenie" serwowane jego zawodniczkom w hotelu.

- Podajš nam wieprzowinę tak niedobrš i rozgotowanš, że wyglšda, jakby œwinie w tym kraju popełniły zbiorowe samobójstwo, wskakujšc całym stadem do kotła, w którym sš gotowane na żywo i tak długo, że mięso z grubymi kawałami tłuszczu nie nadaje się już do jedzenia - powiedział szkoleniowiec cytowany na łamach dziennika "Ekstrabladet".

Szwedzki dziennik ”Aftonbladet” również zwrócił uwagę na Dunki, które ”po zjedzeniu œwiń gotowanych w całoœci” straciły swoja słynnš szybkoœć. "Również nasze dziewczyny w pierwszym meczu z Polskš, przegranym 30:33, sprawiały wrażenie niemrawych i dopiero w drugim meczu pokazały, jak sš w stanie grać, pokonujšc Węgierki 25:22”.

Joergensen podkreœlił, że zawodniczki na tym elitarnym turnieju, gdzie rozgrywa się codziennie wyczerpujšce mecze, "nie mogš jeœć tłustego mięsa i rozgotowanych na niejadalna papkę warzyw”.

- W dodatku w tym samym hotelu mieszkajš jeszcze ekipy Japonii i Brazylii, więc w jadalni jest taki tłum, że tracimy bardzo dużo czasu stojšc w kolejce. Bufet zimnych przekšsek jest z kolei tak skromny, że po dostaniu się do niego starcza tylko na koniuszek noża. To jakieœ nieporozumienie - dodał.

Dunki rozpoczęły mistrzostwa od przegranej w sobotę z Czarnogórš, a Jorgensen, zdaniem duńskich mediów "wyraŸnie rozwœcieczony", opowiadał o niemieckiej diecie swoich podopiecznych, która jego zdaniem doprowadziła do "ociężałoœci i powolnoœci” jego piłkarek i nieoczekiwanej porażki.

W niedzielę Dunki wygrały z Japoniš 32:18 i - jak skomentowały media - "tym razem były lekkie i szybkie, więc w dalszym cišgu liczš się w grze o medal i to ten najważniejszy".

We wtorkowym meczu grupy C Dunki zagrajš z Tunezyjkami. Tego samego dnia w grupie B Polki spotkajš się z Norweżkami.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL