Celtic boi się Lewandowskiego

Chelsea gra z Romą. Zwycięstwo ma być lekiem na kaca po wstydliwej porażce z Crystal Palace. Bayern zmierzy się z Celtikiem.

Aktualizacja: 17.10.2017 21:52 Publikacja: 17.10.2017 19:27

Niedzielny trening Chelsea. Antonio Conte, rozgoryczony wpadką swojego zespołu w meczu z najsłabszą drużyną Premier League, wygłasza tyradę, w której wytyka zawodnikom błędy. Łatwo zrozumieć jego złość – nie tak miał wyglądać pierwszy sezon po odzyskaniu tytułu. Mistrzowie Anglii przegrali już trzy spotkania i tracą aż dziewięć punktów do lidera – Manchesteru City.

Champions League to dla kibiców miła odskocznia. Chelsea rozbiła 6:0 Karabach, później pokonała w Madrycie Atletico (2:1), strzelając zwycięską bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu. Jeśli wygra też z Romą, bardzo przybliży się do awansu.

Niewykluczone, że w środę na boisko wróci Alvaro Morata. Kontuzja uda, której doznał tuż przed przerwą na eliminacje mundialu, miała go wyłączyć z gry na sześć tygodni, tymczasem już w niedzielę trenował z kolegami. To dobra wiadomość dla Contego. Hiszpan, kupiony latem z Realu za ponad 60 mln euro, w dziewięciu spotkaniach zdobył już siedem goli i jest drużynie niezbędny – podobnie jak Robert Lewandowski Bayernowi.

Bawarczycy wyraźnie odżyli po przyjściu Juppa Heynckesa. Pokazał to już pierwszy mecz (5:0 z Freiburgiem). 72-letni Niemiec po powrocie na Allianz Arena zastał wielu piłkarzy, z którymi w 2013 roku wygrał Ligę Mistrzów, ale jego styl przypadł do gustu również pozostałym zawodnikom, między innymi Lewandowskiemu.

– Heynckes wymaga od nas, byśmy przywiązywali wagę do szczegółów. Ważny jest każdy strzał i każde podanie. Chce, byśmy byli skoncentrowani – opowiada Polak.

Rywale czują przed Lewandowskim strach. Były trener Szkotów Neil Lennon uważa, że jest on lepszym napastnikiem niż Edinson Cavani, który wbił w Glasgow dwie bramki.

LIGA MISTRZÓW – 3. KOLEJKA

Środa

Grupa A:

Benfica – Manchester United (20.45, nSport+)

CSKA Moskwa – Basel (20.45).

Grupa B:

Bayern – Celtic (20.45, Canal+)

Anderlecht – Paris Saint-Germain (20.45).

Grupa C:

Karabach Agdam – Atletico (18.00, Canal+ Sport 2)

Chelsea – Roma (20.45, TVP 1, Canal+ Sport).

Grupa D:

Barcelona – Olympiakos (20.45, Canal+ Sport 2)

Juventus – Sporting (20.45).

2 / 3
Hiszpańskie media po Real - Barcelona. "To wstyd dla świata futbolu"
El Clasico. Wygrana Realu i wielka kontrowersja, trudny wieczór Roberta Lewandowskiego
PKO BP Ekstraklasa. Legia - Śląsk: Remis w Warszawie to radość w Białymstoku