Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Dramat Milika – akt drugi

Arkadiusz Milik
PAP
Polski napastnik znów zerwał więzadła – tym razem w prawym kolanie. Nie pomoże reprezentacji w meczach z Armeniš i Czarnogórš, kończšcych eliminacje mundialu.

Jak groŸny jest uraz Arkadiusza Milika, miała pokazać poniedziałkowa konsultacja u profesora Piera Paola Marianiego, który w ubiegłym roku operował drugie kontuzjowane kolano Polaka. Telewizja Rai Sport poinformowała jednak, że tego dnia napastnik Napoli przejdzie już zabieg, bo więzadło przednie zostało zerwane.

Milik sobotni wyjazdowy mecz ze SPAL, wygrany przez drużynę z Neapolu 3:2, zaczšł na ławce. W 70. minucie zmienił Piotra Zielińskiego. Tuż przed końcem spotkania, bez kontaktu z rywalem, upadł na murawę. Wstał jednak o własnych siłach i utykajšc, zszedł z boiska. W rozmowie z dziennikarzem nc+ Tomaszem Smokowskim stwierdził, że czuje się lepiej niż po ostatniej kontuzji i jest nastawiony pozytywnie.

Ale pierwsze optymistyczne prognozy się nie sprawdziły. Rezonans magnetyczny, wykonany póŸnym wieczorem w klinice w Neapolu, pokazał, że sytuacja jest dużo poważniejsza, a informacja podana przez Rai Sport oznaczałaby, że Milika czeka znów dłuższa przerwa i rehabilitacja.

Rok temu, po podobnej kontuzji w meczu Polski z Daniš, powrót do treningów z zespołem zajšł mu trzy miesišce, kilka tygodni póŸniej zagrał siedem minut w spotkaniu Ligi Mistrzów z Realem, ale pierwszš bramkę strzelił dopiero w kwietniu. Jeœli Polacy awansujš na mundial, Milik będzie się œcigał z czasem, by pojechać razem z kadrš do Rosji.

To niejedyne zmartwienie Adama Nawałki na finiszu eliminacji. Kontuzji doznał też Maciej Rybus, piłkarz Lokomotiwu Moskwa naderwał mięsień dwugłowy i będzie pauzował przez mniej więcej dwa tygodnie. Problemy z udem (nacišgnięty mięsień dwugłowy) wykluczyły w weekend z gry również Łukasza Teodorczyka (Anderlecht). Ze względu na uraz poza kadrš meczowš Hull znalazł się Kamil Grosicki, ale jego występ w paŸdziernikowych spotkaniach z Armeniš i Czarnogórš nie jest zagrożony.

Trener Nawałka nie musiał jednak wyłšcznie leczyć bólu głowy. Bartosz Bereszyński przyczynił się do zwycięstwa Sampdorii nad Milanem (2:0, Karol Linetty był rezerwowym), a Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem rozbiła swojš imienniczkę z Mönchengladbach aż 6:1 i wcišż prowadzi w Bundeslidze.

Powracajšcy do kadry Grzegorz Krychowiak będzie miał w poniedziałek okazję potwierdzić, że zasłużył na powołanie. Jego West Bromwich zmierzy się w Londynie z Arsenalem (21.00, Canal+ Sport 2).

Na powrót do łask Nawałki zaczšł pracować Mariusz Stępiński. W debiucie w Chievo Werona, już szeœć minut po wejœciu na boisko, ustalił wynik. Nowa drużyna Polaka pokonała 2:0 Cagliari.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL