W meczu z ATV Irding aż czterech graczy Evertonu zaliczyło hattrick. Co ciekawe jednak fani drużyny z Liverpoolu uważają, że rozegranie sparingu w Austrii było stratą czasu.

Według kibiców Evertonu drużyna niepotrzebnie straciła czas i energię na grę z tak nisko notowanym rywalem.

Już do przerwy Everton prowadził w meczu 10:0, a cztery gole zdobył reprezentant Turcji Cenk Tosun. Hattricki w tym meczu zanotowali też Oumar Niasse i Adeloma Lookman. W ostatnich 10 minutach spotkania Austriacy stracili aż pięć goli.

Wynik był tak wysoki, że... nie dało się go poprawnie wyświetlić na tablicy wyników na stadionie austriackiej drużyny (jak się okazało nie była ona w stanie pokazać wyniku wyższego niż 20:0). W efekcie po strzeleniu przez Everton 21 bramki na tablicy wyników pojawił się wynik 2:1.