Gola strzelił w 29. minucie Michał Helik. Rzutu karnego dla nowosądeczan nie wykorzystał w 57. minucie Maciej Małkowski. Sandecja zamyka tabelę z dorobkiem 32 punktów i nie ma szans na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Tymczasem piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pokonali u siebie Arkę Gdynia 2:1 (1:1). Gole dla gospodarzy strzelili Bartosz Śpiączka i Vladislavs Gutkovskis, a bramkę dla gości zdobył Krzysztof Janus.

Śląsk Wrocław pokonał u siebie Piasta Gliwice 3:1. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Robert Pich, jednego - Marcin Robak, a dla gości trafił Saša Živec.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu, drużyna z Niecieczy wydostała się ze strefy spadkowej. Obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli, zdobyła 36 punktów i ma dwa punkty przewagi nad Piastem Gliwice, z którym zmierzy się w ostatniej kolejce. Do utrzymania Bruk-Betowi wystarczy remis, a Piast musi wygrać.

Pogoń Szczecin zremisowała u siebie z Lechią Gdańsk 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Adam Frączczak, a dla gości trafił Patryk Lipski. Sobotni remis zapewnił gdańszczanom utrzymanie w ekstraklasie. Lechia zajmuje w tabeli 13. miejsce, zdobyła 38 punktów i ma cztery punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Piastem Gliwice. Pogoń jest 12. z dorobkiem 42 pkt. Cracovia ma 50 pkt i jest dziewiąta. Prowadzi Legia Warszawa (64 pkt).