Przed meczem Robert Lewandowski nie był pewny występu. W pierwszym spotkaniu kapitan reprezentacji Polski otrzymał żółtą kartkę i podobna kara dzisiaj oznaczałaby wykluczenie z pierwszego meczu ćwierćfinału.

Lewandowski wystąpił jednak podstawowym składzie. W 68. minucie w jego miejsce na boisku pojawił się Sandro Wagner.

Pierwsza bramka dla niemieckiego zespołu padła w 18. minucie po strzale Thiago Alcantary. Tuż po przerwie wynik na 2:0 podwyższył samobójczym trafieniem Gokhan Gonul. Jedyną bramkę dla gospodarzy w 59. minucie zdobył Vagner Love. Sześć minut przed końcem meczu wynik na 3:1 ustalił Sandro Wagner.

Wczoraj do ćwierćfinału awansowały: AS Roma i Sevilla. W drugim dzisiejszym ćwierćfinale FC Barcelona gra z Chelsea Londyn. Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1:1.