Sandecja zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, Śląsk jest 10. W rundzie wiosennej obie drużyny zawodzą - Śląsk przegrał z Cracovią, Legią, Lechem i zremisował z Górnikiem Zabrze (po porażce z Legią 1:4 pracę we Wrocławiu stracił Jan Urban, którego zastąpił Tadeusz Pawłowski).

Sandecja również wiosną jeszcze nie wygrała - przegrała z Pogonią, Termalicą i Zagłębiem Lubin, zremisowała z Koroną Kielce

Bezbramkowym remisem zakończyło się też spotkanie Korony Kielce z Pogonią Szczecin.

Trzeci sobotni mecz Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice mierzył się z Górnikiem Zabrze zakończył się przed czasem, po 80. minutach gry, przy stanie 1:0 dla Piasta (po golu Mateusza Szczepaniaka w 49. minucie).

Powodem przerwania meczu były chuligańskie wybryki kibiców gospodarzy.