LE: Arsenal wygrywa w Mediolanie, wpadka Borussii

Arsenal Londyn wygrał w Mediolanie 2:0 z AC Milan w najciekawszym meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej.

Aktualizacja: 08.03.2018 20:08 Publikacja: 08.03.2018 19:58

Arsenal, który w Premier League zajmuje dopiero szóste miejsce tym razem nie zawiódł swoich kibiców. Wynik meczu w Mediolanie otworzył Henrich Mchitarjan, który strzelił swoją pierwszą bramkę dla "Kanonierów" od przejścia do tego klubu zimą z Manchesteru United. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Aaron Ramsey.

Dla Milanu była to pierwsza porażka po serii 13 gier w których zawodnicy Gennaro Gattuso nie schodzili z murawy pokonani.

W innym meczu 1/8 finału LE Borussia Dortmund, bez Łukasza Piszczka w składzie, nieoczekiwanie przegrała u siebie z austriackim Red Bull Salzburg 1:2.

Pewne zwycięstwo odniosło natomiast Atletico Madryt - podopieczni Diego Simeone wygrali u siebie 3:0 z Lokomotiwem Moskwa po golach Saula, Diego Costy i Koke. W zespole ze stolicy Rosji 90 minut rozegrał Maciej Rybus.

Swój mecz przegrała także druga drużyna z Moskwy - CSKA uległo na własnym stadionie Olympique Lyon 0:1.

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie zremisowało na wyjeździe z Lazio Rzym 2:2. Polak spędził na boisku 90 minut.

RB Lipsk wygrał 2:1 z Zenitem Sankt Petersburg, Olympique Marsylia pokonało Athletic Bilbao 3:1, a Sporting wygrał 2:0 z Viktorią Pilzno.