Liga Mistrzów: Bayern pokonał Besiktas. Remis Chelsea z Barceloną

Bayern Monachium pewnie pokonał Besiktas Stambuł 5:0 w meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Remisem 1:1 zakończył się mecz Chelsea Londyn - FC Barcelona.

Aktualizacja: 20.02.2018 22:10 Publikacja: 20.02.2018 21:55

Robert Lewandowski

Od 16. minuty zespół ze Stambułu grał w osłabieniu. Czerwoną karkę otrzymał Domagoj Vida. Turcy skutecznie bronili się do 43. minuty. Tuż przed przerwą bramkę zdobył Thomas Mueller. Niemiec druga bramkę dołożył w 66. minucie. Wcześniej na 2:0 podwyższył Kingsley Coman.

Dwa gole w tym spotkaniu zdobył również Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ma już 45. bramek w swoich występach w Lidze Mistrzów.

Niemcy są niemal pewni awansu do kolejnej fazy. Rewanż w Turcji 14 marca.

Otwarta pozostaje kwestia awansu zespołu z pary Chelsea Londyn - FC Barcelona. Anglicy zremisowali dziś przed własną publicznością 1:1.

Pierwszą bramkę dla londyńczyków zdobył Willian. Wcześniej dwa razy po jego uderzeniach piłka piłka uderzała w słupek.

W 75. minucie błąd obrony Chelsea wykorzystał Iniesta. Pomocnik przejął piłkę i dobrze zagrał do wychodzącego Messiego, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Dla Argentyńczyka była to pierwsza w historii bramka strzelona Chelsea.

Rewanż w Barcelonie 14 marca.

Chelsea Londyn - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Bramki:

dla Chelsea - Willian (62)

dla Barcelony - Lionel Messi (75)

Bayern Monachium - Besiktas Stambuł 5:0 (1:0)

Bramki: Thomas Mueller (43, 66), Kingsley Coman (53), Robert Lewandowski (79, 88).

Czerwona kartka: Domagoj Vida (16-Besiktas).

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy