Piotr Zieliński otworzył wynik meczu strzelając gola w 32 minucie. Na cztery minuty przed końcem drugą bramkę dla lidera Serie A zdobył Lorenzo Insigne, ale Napoli zabrakło już czasu na zdobycie jeszcze jednego gola, który dałby tej drużynie awans.

Do kolejnej rundy awansował też Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem w składzie, które u siebie pokonało francuskie Nice 1:0, wygrywając dwumecz 4:2.

Atletico Madryt po wygranej 4:1 w Kopenhadze dopełniło formalności wygrywając na własnym stadionie 1:0. Lazio z nawiązką odrobiło straty w meczu z FCSB (d. Steaua Bukareszt) wygrywając 5:1 po porażce w pierwszym meczu 0:1. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Ciro Immobile.

Straty odrobił też Zenit Sankt Petersburg, który w Glasgow przegrał z Celtikiem 0:1, ale na własnym boisku wygrał 3:0.

W 1/8 finału zobaczymy też Dynamo Kijów (awansowało po remisie 0:0 u siebie z AEK Ateny, dzięki bramce strzelonej w wyjazdowym meczu zakończonym wynikiem 1:1), Sporting Lizbona (zremisował u siebie z FK Astaną 3:3, ale w pierwszym meczu wygrał 3:1), Viktorię Pilzno (pokonała Partizana Belgrad 2:0, po remisie 0:0 w pierwszym meczu) i Olympique Lyon, który wygrał na wyjeździe 1:0 z Villareal (w pierwszym meczu drużyna z Lyonu wygrała 3:1).