Ekstraklasa: wygrane Pogoni i Cracovii, remis Lechii z Wisłą

W sobotnich meczach Ekstraklasy Pogoń pokonała Sandecję, Cracovia - Śląsk Wrocław, a remisem skończyło się spotkanie Lechii z Wisłą Kraków.

Aktualizacja: 10.02.2018 21:45 Publikacja: 10.02.2018 21:40

Pogoń Szczecin pokonała Sandecję Nowy Sącz 4:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gole dla Pogoni strzelili Łukasz Zwoliński, Ricardo Nunes, Adam Frączczak i Jakub Piotrowski. Jedyną bramkę dla gości zdobył Filip Piszczek.

W kolejnym meczu piłkarze Cracovii wygrali u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:1. Do przerwy Śląsk prowadził 1:0 po golu Roberta Picha. W 54. minucie wyrównał Miroslav Covilo, decydującą bramkę w 90. minucie zdobył Deniss Rakels.

W ostatnim sobotnim meczu Lechia Gdańsk zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 (1:1). Wynik otworzył w 15. minucie napastnik gości Carlitos. Wyrównał w 33. minucie Sławomir Peszko.

W tabeli prowadzi Legia Warszawa (41 pkt) o 5 punktów przed Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. Lechia ma 25 punktów i zajmuje 12. miejsce. "Biała Gwiazda" zgromadziła 7 punktów więcej i jest siódma. Pogoń ma 20 punktów i nadal jest w strefie spadkowej, ale awansowała na 15. miejsce. Sandecja zgromadziła 21 punktów i znajduje się miejsce wyżej. Cracovia ma 25 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Śląsk z dorobkiem 27 punktów jest 10.