W pierwszym składzie drużyny z Bułgarii wybiegł Jakub Świerczok - były napastnik Zagłebia Lubin został jednak już w przerwie zmieniony przez Wandersona. Drugi Polak w drużynie z Bułgarii, Jacek Góralski, przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

W innych meczach FK Astana, która wyeliminowała Legię Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów, przegrała na własnym stadionie ze Sportingiem Lizbona 1:3. Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie wygrała u siebie z Atalantą Bergamo 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry (strzelił go pozyskany z Chelsea Londyn Michy Batshuay, który już wcześniej wpisał się na listę strzelców). Piszczek asystował przy pierwszym golu dla Borussii strzelonym przez Andre Schurrle.

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe 3:0 szwedzki Ostersunds FK, OGC Nice niespodziewanie przegrało na własnym stadionie z Lokomotivem Moskwa 2:3 (grający w zespole z Moskwy Maciej Rybus wszedł na boisko w 46 minucie). Spartak Moskwa przegrał u siebie z Athletic Bilbao 1:3, Real Sociedad zremisował 2:2 z Red Bull Salzburg 2:2, a Olympique Marsylia wygrało ze Sportingiem Braga 3:0.

Lider Serie A z Piotrem Zielińskim w składzie przegrał na własnym stadionie z RB Lips 1:3. Celtic Glasgow wygrał z Zenitem Sankt Petersburg 1:0. Rumuńska FCSB (d. Steaua Bukareszt) pokonała Lazio 1:0. Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie zremisowało w Atenach z AEK 1:1. FC Kopenhaga uległa Atletico Madryt 1:4. Olympique Lyon wygrał z Villareal 3:1, a Partizan Belgrad zremisował z Viktorią Pilzno 1:1.