Maurizio Sarri mimo zwycięstwa ma jednak powody do zmartwienia - w 76 minucie z boiska musiał zejść kontuzjowany Dries Mertens (Belg strzelił wcześniej pierwszego gola w tym meczu). Drugiego gola dla Napoli zdobył Mark Hamsik po podaniu Jose Callejona.

W 56 minucie Kalidou Koulibaly faulował w polu karnym Napoli jednego z piłkarzy Benevento - ale po analizie VAR sędzia doszedł do wniosku, że wcześniej jeden z zawodników Benevento był na spalonym - i nie odgwizdał "jedenastki".

Piotr Zieliński był w tym meczu rezerwowym - pojawił się na boisku w 70 minucie zmieniając Hamsika.

Napoli wygrywając znów wyprzedziło Juventus, który wcześniej na własnym boisku rozgromił Sassuolo 7:0. Hattrickiem w tym meczu popisał się Gonzalo Higuain. Wojciech Szczęsny całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.