Dzięki zwycięstwu z Arsenalem drużyna Fabiańskiego opuściła strefę spadkową. Obecnie Swansea zajmuje 17 miejsce w tabeli Premier League. To kolejna w ostatnim czasie wygrana Swansea z drużyną z czołówki tabeli - wcześniej udało im się pokonać Liverpool.

Bohaterem spotkania był Sam Clucas, który strzelił dwa gole dla "Łabędzi". Pierwsi z gola cieszyli się jednak goście - w 33 minucie Fabiańskiego pokonał Nacho Monreal. Minutę później, po golu Clucasa, było już jednak 1:1.

Na 2:1 podwyższył Jordan Ayew po fatalnym błędzie Petra Cecha. Bramkarz "Kanonierów" wybijając futbolówkę posłał ją wprost pod nogi Ayewa, który dopełnił formalności.

Wynik meczu przesądził Clucas w 86 minucie.

W innych wtorkowych meczach Liverpool wygrał an wyjeździe z Huddersfield 3:0 (gole Emre Cana, Roberto Firmino i Mohameda Salaha) a West Ham zremisował z Crystal Palace 1:1 (w kadrze tego ostatniego zespołu zabrakło sprowadzonego niedawno Jarosława Jacha).